Jak zsynchronizować Outlooka z Gmailem i Yahoo!

Rozprzestrzenianie się usług e-mail pozwoliło każdemu na tworzenie bezpłatnych kont e-mail w ciągu kilku chwil. To jednak spowodowało trochę zamieszania i chaosu. Użytkownicy często mają co najmniej trzy adresy e-mail, aby sprawdzić i przeszukać brakującej wiadomości e-mail szukają po tych kontach.
Wiele osób może obejść ten problem, przesyłając dalej wszystkie wiadomości odebrane nawet w „dodatkowych” skrzynkach pocztowych do podstawowej skrzynki pocztowej. W ten sposób możesz używać wszystkich adresów e-mail, które chcesz i sprawdzać je z jednego interfejsu internetowego. Wiadomości e-mail zostaną odnalezione w mgnieniu oka i będzie można „ochronić” swój główny adres przed spamem i phishingiem używając aliasów.

Również z tego powodu różni dostawcy poczty e-mail stworzyli uproszczone procedury importowania wiadomości e-mail z jednej skrzynki pocztowej do drugiej. Wystarczy kilka kliknięć, aby dostosować wszystkie ustawienia i móc czytać wszystkie wiadomości za pomocą jednego klienta internetowego. Na przykład, jeśli chcesz zaimportować wiadomości z programu Outlook do Gmaila lub Yahoo! Poczta zajęłaby kilkadziesiąt sekund, zanim zaczęła by działać.


Jak zsynchronizować Outlooka z Gmailem?


Jeśli chcesz zaimportować wiadomości e-mail z Outlook.com do Gmaila, możesz skorzystać z dwóch różnych sposobów: automatycznego przekazywania lub aktywacji POP.
Aby przenieść pocztę z Outlooka do Gmaila z przekazywaniem, musisz otworzyć skrzynkę pocztową z oficjalnego portalu, kliknąć ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu i przewijając w dół, kliknąć „Pokaż pełne ustawienia”. W oknie, które zostanie otwarte, wybierz element Przekazywanie, wybierz opcję Rozpocznij przekazywanie, wpisując adres Gmail, na który poczta przychodząca będzie „przekazywana”. Jeśli chcesz również zachować kopię wiadomości w polu Outlook, wybierz także „Zachowaj kopię wysłanych wiadomości”.


W razie potrzeby istnieje również alternatywny sposób synchronizacji Outlooka z Gmailem, nawet jeśli zajmuje to kilka sekund. W skrzynce pocztowej Google kliknij ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu i wybierz Ustawienia. W nowym oknie kliknij zakładkę „Przekazywanie i POP / IMAP” i sprawdź, czy opcja Pobierz przez POP jest włączona dla wszystkich wiadomości przychodzących. W tym momencie kliknij kartę Konta i importuj i po zidentyfikowaniu sekcji „Sprawdź pocztę na innych kontach”, kliknij Dodaj konto e-mail. Otworzy się nowe okno, które pozwoli zsynchronizować skrzynkę pocztową Outlook.com z Gmailem i pobrać wszystkie otrzymane wiadomości, nawet w przeszłości.
W pierwszym oknie będziesz musiał podać adres e-mail Oulook, z którego zamierzasz przeprowadzić migrację, natomiast w drugim będziesz musiał podać nazwę użytkownika (wystarczy nawet potwierdzenie adresu e-mail) i hasło, wybierając port 995 z tych dostępnych w odpowiednim menu rozwijanym. Kliknij Dodaj konto, aby przejść przez kreatora.


Aby zakończyć procedurę, kontynuuj bez zmiany ustawień już przypisanych automatycznie przez procedurę, chyba że zostaną wyświetlone komunikaty o błędach. W ostatnim kroku zostaniesz poproszony o wysłanie wiadomości e-mail z potwierdzeniem na Twój adres e-mail programu Outlook, abyś mógł zweryfikować, czy rzeczywiście jest to Twoje własne konto.
Importuj wiadomości e-mail z programu Outlook do Yahoo! Poczta.


Usługa e-mail Verizon oferuje użytkownikom uproszczoną procedurę importowania e-maili z Outlooka i innych dostawców poczty e-mail. Kliknij ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu i wybierz Ustawienia: w oknie, które się otworzy, kliknij Konto, a następnie przycisk Dodaj kolejną skrzynkę pocztową. Spowoduje to uruchomienie kreatora migracji poczty z programu Outlook do Yahoo !: wybierz Outlook jako dostawcę, wprowadź swoje dane uwierzytelniające i wykonaj kroki niezbędne do zakończenia procedury. W ciągu kilku kliknięć zakończysz synchronizację między Outlookiem i Yahoo! Mail, dzięki czemu możesz czytać wszystkie wiadomości e-mail z jednej skrzynki pocztowej.