Pozycjonowanie

Zainwestowałeś czas i pieniądze w swoją stronę internetową. Opracowałeś na nim treści i wykorzystałeś wszystkie sprawdzone metody dobrego SEO. Twoja witryna pnie się w górę. Znajduje się na pierwszych 10 wynikach popularnych wyszukiwarek. Jakie jest teraz twoje zmartwienie? Aha, nie wiesz co dalej zrobić! Jest to zbyt piękne, aby trwało?

Co zrobić, aby dalej utrzymać się w Top 10

Następnym krokiem do wykonania będzie utrzymanie tej pozycji. Wiesz co to jest pozycjonowanie! A jak to się stało, że Twoja witryna, która znalazła się wśród 10 najlepszych wyników w Google, nagle spadła na 3 miejsce? Aż na drugiej stronie! Zanim zadasz sobie pytanie i, czy dobrze wykonałeś SEO, wypróbuj następujące wskazówki:
Treści na Twojej witrynie mogły się zdezaktualizować. Użytkownicy, którzy byli kiedyś zainteresowani treścią w Twojej witrynie, mogą już nigdy nie powrócić do Ciebie. Gdy przeczytają to, czego potrzebują, nie wrócą, aby ponownie przeczytać tę samą treść. Konieczne jest, aby Twoja witryna była stale interesująca. Wtedy będą wracali „po więcej”.

Treść, treść jeszcze raz treść

Dodaj więcej treści, jeśli widzisz, że na głównych stronach jest za mało treści. Zoptymalizuj je za pomocą słów kluczowych. Tak, aby skierować ruch do Twojej strony. Jeśli posiadasz małą witrynę internetową, może nadszedł czas, aby zwiększyć liczbę stron internetowych w Twojej witrynie. Zachowaj świeżość i niepowtarzalność non stop. Konieczne jest połączenie Twoich stron wewnętrznych ze stroną główną. Połącz wszystkie swoje strony wewnętrzne ze stronami głównymi, umieszczając główne linki na górze strony i na dole. Dodaj również linki z treści tekstu do swoich stron wewnętrznych. Obrazy mogą również zawierać linki do Twoich stron wewnętrznych.

Linki na większy ruch

Użyj linków z zewnętrznych witryn do swoich witryn, aby sprowadzić większy ruch. To kolejny sposób na dobre pozycjonowanie w sieci. Pamiętaj, aby zawsze korzystać z linków zewnętrznych z odpowiednich witryn. Nieistotny ruch będzie denerwował użytkowników, a to z kolei obniży Twoją pozycję w sieci. Dodaj słowa kluczowe do nazw stron. Zmień nazwy swoich stron za pomocą niezbędnych słów kluczowych. Podobnie zmień nazwy obrazów. Aktualizacja tagów i metatagów jest również wymagana do utrzymania pozycjonowania w sieci. Raz na jakiś czas można również aktualizować tytuł strony.

SEO nie jest procesem jednorazowym. Wymaga ciężkiej pracy. Trzeba być konsekwentnym, aby mieć pewność, że Twoje pieniądze i czas nie poszły na marne. Sukces strony internetowej uzależniony jest od tego, w jaki sposób się nią zajmujesz. Strona zaniedbana z pewnością spadnie ze swojej pozycji i przestanie istnieć. Z radością obserwuj rozwój Twojej witryny i utrzymuj ja na wysokich pozycjach. I nie przejmuj się tym, że wiele nowych witryn pojawia się każdego dnia.